Big Brother #NAJ

Janusz Dzięcioł nie żyje

piątek, 6 grudnia 2019

Janusz Dzięcioł nie żyje.

Zwycięzca 1. edycji programu "Big Brother" - Janusz Dzięcioł - zginął w wypadku na przejeździe kolejowym.

Samochód wjechał na tory na przejeździe kolejowym w miejscowości Biały Bór koło Grudziądza (woj. kujawsko-pomorskie). Jak informuje Karol Jakubowski z PKP Polskie Linie Kolejowe, kierowca wjechał na przejazd pomimo czerwonych świateł. - W wypadku zginął były poseł Platformy Obywatelskiej Janusz Dzięcioł - powiedziała PAP Agnieszka Reniecka, szefowa Prokuratury Rejonowej w Grudziądzu.

Do wypadku doszło w piątek około godziny 8.40. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca samochodu osobowego marki citroen wykonując manewr skrętu w lewo z drogi krajowej numer 55, wjeżdżając na przejazd kolejowy, zderzył się z pociągiem relacji Toruń- Grudziądz - mówi asp. Sztab. Jacek Jeleniewski z policji w Grudziądzu.


Były polityk, zwycięzca programu Big Brother Janusz Dzięcioł miał 65 lat. W latach 2002-2007 zasiadał w Radzie Miasta w Grudziądzu. Pełnił także funkcję komendanta Straży Miejskiej w Świeciu. Popularność zdobył w 2001 roku wygrywając pierwszą polską edycję programu Big Brother. W 2007 i 2011 roku został wybrany posłem na Sejm z listy Platformy Obywatelskiej. W trakcie ostatniej kadencji wystąpił z partii. W 2014 roku był kandydatem na prezydenta Grudziądza z lokalnego komitetu, a w 2019 roku wystartował do Sejmu jako bezpartyjny kandydat z listy PSL w Toruniu.

źródło: https://www.tvn24.pl/janusz-dzieciol-nie-zyje-byly-posel-po-i-zwyciezca-big-brothera-mial-65-lat,991062,s.html

Samochód wjechał na tory na przejeździe kolejowym w miejscowości Biały Bór koło Grudziądza (woj. kujawsko-pomorskie). Jak informuje Karol Jakubowski z PKP Polskie Linie Kolejowe, kierowca wjechał na przejazd pomimo czerwonych świateł. - W wypadku zginął były poseł Platformy Obywatelskiej Janusz Dzięcioł - powiedziała PAP Agnieszka Reniecka, szefowa Prokuratury Rejonowej w Grudziądzu. (http://www.tvn24.pl)

Dodaj komentarz