Big Brother #TAKBYŁO

Big Brother na wielkim ekranie. Czy pamiętasz filmy z udziałem uczestników programu?

poniedziałek, 11 marca 2019

Uczestnicy I edycji świetnie bawili się w domu Wielkiego Brata. Przypomnijcie sobie najciekawsze momenty!

Popularność, jaką cieszył się program telewizyjny Big Brother, przekroczyła najśmielsze oczekiwania twórców. Do tego stopnia, że po zakończeniu pierwszej edycji zdecydowano stworzyć kinowy przebój, w którym zagrali uczestnicy Big Brothera, a później jego drugą część. Zobacz, jak mieszkańcy Domu Wielkiego Brata wypadli na dużym ekranie!

 

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- Gulczas, a jak myślisz? o czym była komedia z uczestnikami Big Brothera,
- Yyyreek!!! Kosmiczna nominacja – o czym był film z mieszkańcami Domu Wielkiego Brata,
- kiedy i gdzie obejrzeć nową edycję Big Brother reality show.

 

Gulczas, a jak myślisz? – dowiedz się więcej o komedii z uczestnikami Big Brothera!

Ogromna popularność, jaką zyskali uczestnicy Big Brother Polska po programie, skłoniła reżysera Jerzego Gruzę do nagrania komedii z ich udziałem. Gruza, znany z takich hitów, jak Wojna domowa, Czterdziestolatek czy Tygrysy Europy, stworzył luźną, wakacyjną scenerię nad jeziorem Łękotka i obsadził wszystkich uczestników (z wyjątkiem Piotra Lato, który nie pojawił się w filmie) w głównych i pobocznych rolach.

Co ciekawe, wszystkie role były bardzo zbliżone do rzeczywistości – każdy z uczestników Big Brothera zachował własne imię, ale miał też do odegrania inną rolę. Fabuła Gulczas, a jak myślisz? dzieli się na dwa główne wątki – w pierwszym Karolina Pachniewicz i Grzegorz Mielec grają zakochaną parę, która uciekła przed ojcem dziewczyny planującym wydać ją za mąż za pana Marka. Trafiają nad jezioro, nad którym Gulczas ukrywa się u swojego przyjaciela, znanego kucharza Klaudiusza. Piotr Gulczyński jako członek klubu motocyklowego Black Riders ucieka przed zemstą szefa gangu „Mścicieli z Iławy”. Śledzi go jednak Alicja Walczak, wcielająca się w rolę członkini opozycyjnego klubu motocyklowego. Dreszczyku emocji dodaje fakt, że w okolicy grasuje seryjny morderca znany jako „Rzeźnik znad jeziora”.

Janusz Dzięcioł, zwycięzca pierwszej edycji Big Brother reality show, wystąpił w roli strażnika miejskiego, czyli... zagrał siebie. Manuela Michalak wcieliła się w rolę dziennikarki szukającej tematu na reportaż, a Małgorzata Maier była pielęgniarką-nimfomanką. Pozostali mieszkańcy Domu Wielkiego Brata również mieli swoje pięć minut, choć najczęściej dostawali epizodyczne role – Patrycja Strzemiecka to dziewczyna z plaży, Wojciech Kromka został rolnikiem barykadującym drogę, Monika Sewioło gwiazdą filmu (kręconego przez postać graną przez Radosława Pazurę), a Anna Baranowska kierowcą. W filmie wystąpili również Janusz Rewiński, Rudi Schubert oraz Andrzej Lepper.

 

CZY WIESZ, ŻE...

Pomysł na tytuł filmu wziął się od powiedzenia Karoliny Pachniewicz, która często zadawała pytania Piotrowi Gulczyńskiemu, zaczynając je właśnie od frazy: „Gulczas, a jak myślisz?”.

 

Yyyreek!!! Kosmiczna nominacja – dowiedz się, który uczestnik Big Brothera zagrał główną rolę!

Yyyreek!!! Kosmiczna nominacja to drugi film Jerzego Gruzy, w którym mogliśmy oglądać mieszkańców Domu Wielkiego Brata. Konwencja została jednak nieco zmieniona, a komedia, jaką można było oglądać w kinach, miała charakter fantastyczny. Fabuła opierała się na kłopotach kosmitów z planety X, którzy przez problemy genetyczne poszukiwali reproduktora na Ziemi. Ich wybór padł na... Irka – przeciętnego mieszkańca naszej planety.

Kim jest Irek? Zwariowanym uczestnikiem drugiej edycji Big Brother Polska! Ireneusz Grzegorczyk, bo tak się właśnie nazywa, nie odniósł sukcesu w programie, ale został dobrze zapamiętany przez telewidzów przez jego wybuchowy charakter i okoliczności, w jakich został usunięty z Domu Wielkiego Brata – zaczął łamać regulamin i wpadł w szał, po którym trafił pod opiekę lekarzy i psychologów.

Powrót Big Brothera! Sprawdź, gdzie i kiedy oglądać!

Najnowszą edycję Big Brother Polska możesz oglądać na antenie TVN7 już od 17 marca! Odcinek z relacją z Domu Wielkiego Brata będzie emitowany codziennie o godzinie 20:00 – w środy będziemy świadkami nominacji w pokoju zwierzeń, w niedziele zaś eliminacji uczestnika wytypowanego przez telewidzów. Od poniedziałku do czwartku o godzinie 23:30 można dodatkowo oglądać talk-show z gośćmi i relacją live. To jednak nie wszystko, bo raz w tygodniu, w niedzielę o 18:00, na antenie TVN zobaczysz podsumowanie tygodnia z Big Brother reality show.

Na stronie Player.pl przez cały czas trwania Big Brothera dostępny będzie stream na żywo – tam znajdziesz również archiwalne odcinki. Możesz głosować na swoich faworytów, wysyłając wiadomości SMS lub online. Na oficjalnej stronie internetowej Big Brothera znajdziesz też dodatkowe, bezpłatne głosowania, dzięki którym internauci zadecydują o kolejnych zadaniach dla mieszkańców Domu Wielkiego Brata.

Dodaj komentarz

Powiązane newsy