Big Brother #TAKBYŁO

Jak wyglądało życie w Domu Wielkiego Brata?

wtorek, 12 marca 2019

Tak rozpoczęła się przygoda w programie "Big Brother" osiemnaście lat temu!

Życie w programie telewizyjnym pod czujnym okiem kamer to nic prostego. 18 lat temu przekonali się o tym pierwsi uczestnicy polskiego Big Brothera. Na 106 dni zostali zamknięci w jednym domu, gdzie Wielki Brat oraz telewidzowie stacji TVN obserwowali każdy ich krok.

 

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- kto wziął udział w reality show,
- z jakimi zadaniami zmierzyli się mieszkańcy Domu Wielkiego Brata,
- jakie były najcięższe momenty w programie,
- gdzie i kiedy będzie można oglądać 6. edycję Big Brothera.

 

Kto znalazł się w Domu Wielkiego Brata? Poznaj uczestników pierwszej edycji!

TVN wytypował do udziału w programie zwykłych ludzi o różnych typach osobowości. Dzięki temu poznaliśmy nie tylko strażnika miejskiego Janusza Dzięcioła, który wygrał pierwszą edycję, ale również zabawną Manuelę Michalak czy słynnego Piotra Gulczyńskiego, który doczekał się nawet własnego filmu pod tytułem Gulczas, a jak myślisz?, nawiązującego do słynnego powiedzenia z programu.

12 osób przez 15 tygodni walczyło o zdobycie sympatii telewidzów, którzy decydowali o tym, kto opuści program Big Brother.

Polska wersja reality show wprowadziła jednak również nową zasadę w procesie doboru mieszkańców Domu Wielkiego Brata. Dwoje uczestników dostało się do niego dzięki widzom – spomiędzy dziesięciu osób wybrali oni Małgorzatę Maier, która dotarła do samego finału, oraz Sebastiana Florka.

Sprawdź, jakie zadania otrzymywali uczestnicy programu!

Już od pierwszego dnia w Big Brotherze bohaterowie show zrozumieli, kto w nim rządził. Aby przetrwać w Domu Wielkiego Brata, musieli wykonywać jego polecenia, za które otrzymywali nie tylko nagrody, ale również niezbędne do przeżycia produkty spożywcze. Gosia i Sebastian jako pierwsi musieli przygotować dom na przyjęcie kolejnych osób. Wielki Brat zlecił im pomalowanie sypialni, które zrealizowany w ekspresowym tempie, zapewniając sobie kolację z szampanem.

W czasie 106 dni trwania programu mieszkańcy domu w Sękocinie zostali poddani różnym próbom. Niejednokrotnie musieli zmierzyć się w grach zespołowych, uszyć 12 kompletów pościeli, odegrać mecz piłkarski na zaśnieżonym podwórku czy stworzyć w kilka dni pełnoprawny zespół muzyczny, do którego trzeba było przecież napisać jeszcze piosenki i obmyślić cały sceniczny wygląd.

Pod koniec programu Wielki Brat postawił przed uczestnikami show wyjątkowe zadanie stworzenia Big Brother TV. Musieli przygotować wiadomości, pogodę oraz program kulinarny. Znalazło się również miejsce na autorski film mieszkańców Domu Wielkiego Brata o chwytliwym tytule Daleko od szosy w Dorotkowie. Dla dzieci pojawiła się przerobiona wersja popularnej wtedy bajki Teletubisie. Czym jednak byłaby telewizja bez reklam? Uczestnicy show przygotowali własny blok reklamowy! Niekwestionowaną gwiazdą Big Brother TV okazał się jednak Hubert Gulczański, prowadzący alternatywną wersję uwielbianego programu rozrywkowego Milionerzy, który również powrócił na antenę TVN w ostatnich miesiącach.

Najtrudniejsze dni w Big Brother Polska – nominacje

Raz na kilka dni dochodziło do przykrego momentu nominacji do opuszczenia domu. Wszyscy mieszkańcy mogli oddać po dwa głosy, które musieli uzasadnić przed Wielkim Bratem, kamerą i telewidzami w dźwiękoszczelnym pokoju zwierzeń.

Spośród osób, które zostały nominowane najwięcej razy, to telewidzowie wybierali, kto opuści program w odcinku eliminacyjnym.

Zdarzało się również tak, że bohaterowie nie zaliczali zadań postawionych przed nimi przez Wielkiego Brata. Pod koniec programu uczestnicy mieli wykonać własne gazety, na co postawili 40% swojego spożywczego budżetu. Przez niepowodzenia każdy produkt w sklepie BB kosztował ich 50 złotych, co poważnie ograniczyło ich kulinarne plany.

Kiedy i gdzie pojawi się kolejna edycja popularnego programu?

Pierwszy odcinek nowego Big Brothera zadebiutuje już 17 marca na kanale TVN7. Przez trzy miesiące, codziennie o godzinie 20, będziemy śledzić na nim losy uczestników programu. W każdą niedzielę na TVN o godzinie 18 odbędzie się podsumowanie całego tygodnia z życia w Domu Wielkiego Brata.

Program będzie można oglądać również online na platformie Player.pl, gdzie na całodobowym streamie 66 kamer bez przerwy będzie rejestrować życie mieszkańców. Na stronie znajdą się również odcinki archiwalne z kanału TVN7 i TVN.

Kilkadziesiąt dni bez "normalnych" rozrywek pobudziło u uczestników pierwszej edycji "Big Brothera" wielką kreatywność. Sporty, konkursy, sesje fotograficzne, a nawet występy - to wszystko mogliśmy oglądać w ich wykonaniu.

Dodaj komentarz

Powiązane newsy