Big Brother #TAKBYŁO

Przypominamy finał pierwszej edycji Big Brothera

poniedziałek, 11 marca 2019

"Big Brother", I edycja
"Big Brother", I edycja

Na finał programu telewizyjnego Big Brother cała Polska czekała przez 106 dni. Podobnie jak trzech mieszkańców Domu Wielkiego Brata, którzy zostali w reality show do samego końca. Jak przebiegał finał pierwszej edycji Big Brother Polska i kto zdobył najwięcej głosów od widzów? Sprawdź!

 

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- gdzie była scena finału Big Brothera,
- co się działo w Domu Wielkiego Brata w czasie finału,
- kto wygrał Big Brother reality show,
- kiedy i gdzie obejrzeć nową edycję Big Brother Polska.

 

Dowiedz się, co się działo na scenie finału Big Brothera!

17 czerwca 2001 roku, po 15 tygodniach zmagań, w Domu Wielkiego Brata w Sękocinie nadszedł czas na wyłonienie zwycięzcy programu – przed telewizorami tego wieczora zasiadło aż 10 milionów widzów! Obok willi zbudowano scenę, wokół której zgromadziła się rzesza fanów uczestników Big Brothera – to właśnie tam miały się rozstrzygać losy trójki finalistów – Małgorzaty Maier, Manueli Michalak oraz Janusza Dzięcioła. Na scenie znajdował się prowadzący Big Brother reality show Grzegorz Miecugow, a którego dołączali coraz to nowi goście, m.in. polscy piłkarze – Jerzy Dudek i Tomasz Iwan – czy prowadzący program Milionerzy Hubert Urbański – tym razem to on musiał wczuć się w rolę gracza i odpowiadał na pytania Grzegorza dotyczące Big Brothera.

Najważniejszymi gośćmi byli jednak uczestnicy, którzy już opuścili Dom Wielkiego Brata. Kilkoro z nich zaczęło karierę zaraz po wyjściu z programu, o czym zaraz miała przekonać się cała Polska. Jako pierwsza na scenie wystąpiła Monika Sewioło wraz ze swoją piosenką. Następny był Piotr Lato, którego występ uświetnił Zbigniew Hołdys. Swoje talenty muzyczne pokazali także inni uczestnicy Big Brothera – można było podziwiać piosenkarski debiut Piotra Gulczyńskiego, któremu akompaniował na perkusji Klaudiusz Ševković, a na koniec wystąpiła Alicja Walczak.

Sprawdź, co w tym czasie działo się w Domu Wielkiego Brata!

W salonie sękocińskiej willi na ogłoszenie wyników czekała już trójka finalistów Big Brother Polska. Wielki Brat poinformował ich, że nadszedł czas pakowania walizek, a także wzywał po kolei każdego z domowników do pokoju zwierzeń. Pytał ich, kto zostanie zwycięzcą oraz co planują zrobić z pieniędzmi, jeśli wygrają – wszyscy uczestnicy zachowali jednak skromność i podkreślali, że chcą już tylko wyjść, spotkać się z bliskimi i wrócić do normalnego życia. To jednak nie było im pisane.

Wielki Brat przygotował niespodziankę dla Manueli, Gosi i Janusza – w spiżarni zostawił dla nich niewielki telewizor, na którym mogli oglądać relację z finałowej sceny i jej okolic. Dzięki temu byli świadkami występów swoich kolegów z programu Big Brother, a także uświadamiali sobie, że przez te 3 miesiące stali się sławni. Jeszcze mocniej unaoczniły im to gazety wydawane co tydzień przez cały czas trwania programu, które również otrzymali od Wielkiego Brata. Świadomi sławy z niecierpliwością czekali na wyniki.

Dowiedz się, jakie były początki Big Brother Polska

Kiedy wszystkie głosy od widzów zostały podliczone, nadszedł moment ogłoszenia wyników. Najpierw ogłoszone zostało 3. miejsce, które zajęła Małgorzata Maier – to ona jako pierwsza opuściła Dom Wielkiego Brata i znalazła się na scenie, gdzie otrzymała drobne podarki. Chwilę później dołączyła do niej Manuela Michalak i z charakterystycznym śmiechem przywitała się z publicznością i bliskimi. Na koniec z willi w Sękocinie wyłonił się zwycięzca pierwszej edycji Big Brothera – Janusz Dzięcioł. Był on bezkonkurencyjny – otrzymał aż 66,84% wszystkich głosów widzów, 27,61% przypadło Manueli Michalak, tylko 5,55% zaś Małgorzacie Maier.

 

CZY WIESZ, ŻE...

Janusz Dzięcioł wygrał aż 500 000 zł, ale nagrodę otrzymała też Manuela Michalak – wręczono jej samochód, który wraz z pozostałymi uczestnikami Big Brothera remontowała w Domu Wielkiego Brata w ramach jednego z zadań.

 

Powrót Big Brothera! Sprawdź, gdzie i kiedy oglądać!

Już 17 marca Big Brother Polska powraca do telewizji! Losy mieszkańców Domu Wielkiego Brata będzie można śledzić codziennie o godzinie 20:00 na antenie TVN7. W środy emitowane będą nominacje, w niedziele zaś eliminacja uczestnika wytypowanego przez widzów do opuszczenia Domu Wielkiego Brata. Ponadto od poniedziałku do czwartku o 23:30 można będzie oglądać także talk-show, a w nim licznych gości oraz relacje na żywo z programu. W stacji TVN, w niedzielę o godzinie o 18:00, będzie można śledzić podsumowanie tygodnia, a w Player.pl dostępny będzie stream na żywo oraz archiwalne odcinki programu telewizyjnego Big Brother. Na uczestników możesz oddawać głosy online i poprzez SMS-y, a dodatkowo na oficjalnej stronie programu dostępne będą bezpłatne głosowania, dzięki którym widzowie zadecydują o zadaniach dla mieszkańców Domu Wielkiego Brata. Zapraszamy do oglądania!

Dodaj komentarz

Powiązane newsy